Nora Helk
Kiropraktor
Jeg tok min kiropraktorutdannelse på Anglo-European College of Chiropractic (AECC) i England. Etter 5 år i England flyttet jeg til Danmark og jobbet der frem til turen gikk hjemover i 2018. Her hjemme jobbet jeg først på Lørenskog før jeg startet her ved Grini Kiropraktikk og Helse.
På klinikken behandler jeg barn og voksne i alle aldre. Jeg har bred erfaring innen faget, men behandler flest pasienter med hodepine, nakkesmerter, ryggsmerter og fot- og bensmerter.
Jeg har videreutdannelse som dyrekiropraktor fra Tyskland, og behandler hester og hunder ved siden av jobben her på klinikken.
Jeg er utdannet RiB (Rider in Balance) instruktør. Jeg bruker denne metoden, med fokus på symmetri i kroppen og den helhetlige tilnærmingen til bevegelsesmønstre, både i min kiropraktorbehandling av hester og ryttere. Jeg tar denne metoden også i bruk når jeg behandler andre atleter.
Jeg er vokst opp på Høvik og bor nå her i Bærum sammen med samboer, to barn og en hund. Mye av fritiden blir tilbrakt utendørs – på tur i skogen, på ski på fjellet eller på stallen.